Jak zařídit bezchybnou svatbu?

27.12.2017

Naplánujte ji do puntíku!

Plánování je slovo, které mnoha nastávajícím nevěstám nahání hrůzu. Je tolik věcí, co zařídit, a tak málo času. Pamatujte však, že bez pečlivé organizace se svatební den může proměnit v nekontrolovatelný chaos. Zvláště pokud máte v plánu hodně aktivit a potřebujete skloubit fotografování, tancování či jinou zábavu - jako je třeba malování na obličej s dětmi nebo svatební karikaturista. Jak vše zorganizovat? Vytvořte si program svatebního dne!

Jasně, stručně

Na začátku všeho byste si měli sepsat, co vše chcete ve svůj svatební den stihnout. V rozpisu mohou figurovat věci jako vyzvednutí květin, kontrola místa obřadu, vyřízení formalit či zajištění místa pro hostinu. Záleží samozřejmě na typu svatby, zda je velká, malá a také kde přesně probíhá. Od toho se potom odvíjí seznam nezbytných věcí, které se musí naplánovat a vyřídit. Pokud máte problémy s organizací či víte, že všechno zařídit sami nezvládnete, vyzkoušejte svatební agenturu, která většinu věcí dokáže úspěšně vyřídit za vás. Vy tak nemusíte mít nadbytečný stres a můžete se plně soustředit na svůj velký den.

Vyhraďte si také dostatek času na líčení, svatební účes, obléknutí svatebních šatů a svatební obuvi, společenských šatů pro družičky a svatebního pánského obleku pro ženicha. Nezapomeňte, že kdykoliv se může cokoliv pokazit, je tedy lepší dát si časovou rezervu.

Program celého dne

Celkový průběh svatebního dne bude jak pro vás tak i pro hosty příjemnější, pokud bude jasně dané, co se kdy bude dít. Není proto od věci vytvořit malý program, kde budou uvedeny časy jednotlivých akcí a úkonů. To se vyplatí zejména, pokud máte v plánu velkou oslavu s množstvím lidí. Také je to usnadnění, pokud plánujete volnější zábavu. Jednoduše do programu napíšete jen hlavní body, jako je focení, možnost zábavy, krájení dortu atd. Hosté se potom sami rozhodnou, jak chtějí slavit a jak si naplánovat aktivity tak, aby v určený čas byli na konkrétním místě. Odpadne vám tak i složité shánění všech na společné fotografie či házení kyticí nebo plnění svatebních tradic.