Neotřelá svatba?

02.01.2018

Jak na to, aby vaše svatba byla originální?

Jak na neotřelou svatbu?

Také máte pocit, že se poslední dobou vytrácí jakási originalita a všechny svatby jsou vlastně "na jedno brdo"? Máte chuť vybočit z davu a šokovat? Vytvořte z veselky zážitek, který bude, nejen pro vás jako hlavní aktéry, nezapomenutelný na celý život. Máme pro vás pár tipů, jak (ne)šlápnout vedle!

Místo? Styl? Výzdoba?

V rámci plánování jistě záleží na tom, v jakém ročním období se bude svatba konat. Právě počasí totiž někdy dokáže napáchat nepopsatelnou neplechu, proto je třeba myslet na vše. Zimní či podzimní stavba má své vytříbené kouzlo, jste-li naopak milovníci tepla a svoji veselku si nedokážete představit bez slunných paprsků, nezoufejte, zaujmout můžete i v těchto pro svatbu klasických letních dnech. Zkuste navrhnout netradiční styl boho, orient nebo pro milovníky francouzských dálek třeba veselku ve stylu provence. Zaujmout můžete také nezvyklým prostředím, popřemýšlet můžete o exotice, samotě u lesa nebo ruchu velkoměsta. Máte-li odvahu a chuť vyzkoušet opravdu něco bláznivého, pak se odvažte a zvolte svatbu pod vodou, ve vzduchu - například v horkovzdušném balonu, pod zemí, případně svatbu na komíně. Při výběru místa se meze opravdu nekladou.

Zábava, která zabaví

Zajišťujete-li program pro hosty, můžete kýženou neotřelost zajistit prostřednictvím originálních svatebních her, vystoupení či pozváním karikaturisty, který zvěční zábavné okamžiky i dojemné chvíle opravdu nezapomenutelným způsobem. Touto zábavou navíc lapíte dvě mouchy jednou ranou - hosty zabavíte a nemusíte řešit, jakou svatební výslužkou je obdarujete, kresbu si totiž mohou odnést z veselky jako památku rovnou domů. Pokud vás v blízké době čeká svatba v roli hosta, karikaturista může být mimo jiné vhodným svatebním darem, který svatebčany jisto jistě překvapí.

Volba menu

Hostina je nedílnou součástí dne D. Při jejím plánování se nenechte svazovat všeobecně známými konvencemi v podobě tradiční svíčkové, patrového dortu či svatebních koláčků a volte menu, které máte rádi právě vy. Milujete-li například Itálii nebo vůni mořských letovisek, naservírujte jako hlavní chod spaghetti carbonara, sushi či mořské plody s bílým vínem, které chuť zvoleného pokrmu dokonale podtrhne. Patříte-li spíše mezi všežravce, nebojte se překvapit například hamburgery či chody z tmavého masa, jejichž chuď skvěle doplní zase víno červené. S výběrem destilátů si dejte obzvláště záležet, ne vždy se může v případě většího množství tvrdšího alkoholu všeobecné veselí ubírat žádoucím směrem. Přiťuknutí kvalitním nápojem však rozhodně nevynechejte, má totiž symbolický význam. A při tomto dni obzvláště. Přece jen se jedná o akt spojení dvou rodin a ťuknutí na společnou budoucnost má neoddiskutovalený "stmelovací" účinek. Takže pro tatínky - hlavy rodiny, volte třeba skleničku kvalitní skotské whisky Ballantines, pro maminky zase lahodný a jemný rum Zacapa. Svatební bar ale zásobte i dostatečným množstvím nealkoholických nápojů - široký výběr, obzvláště v horkých či mrazivých dnech, svatebčané jistě ocení.

Tak zapomeňte na všechna pravidla, nebojte se zaexperimentovat a vytvořte si vlastní svatbu snů!